Binali Yıldırım : Kararın anlamı aynı adaylarla seçime gidilmesidir
938 TOPLAM İZLENME
7 Mayıs 2019 9:19
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım teravih namazını Tuzla’da Hacı Bekir Yıldırım 
Camii’nde kıldı.Yıldırım’a Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin eşlik etti.Teravih namazından sonra YSK’nın kararını değerlendiren Yıldırım “Elde edilen hazırlanan rapor görüşüldü, seçimlerin yenilenmesine tekrar edilmesine karar verdi. Yüksek seçim kurulunun yazılı kararı resmi açıklaması henüz yayınlanmadı. Dolayısıyla gerekçeleri ne olduğunu şuanda ne olduğunu bilmiyoruz. Bu konuda açıklama yapmak doğru olmaz. Tekrar edilecek seçimler 23 Haziran tarihinde yapılacak. İstanbul için İstanbullular için hayırlı uğurlu olsun. Baştan beri söylediğimiz bir şey var, Türkiye hukuk devleti, hukukun içerisinde seçimin patronu olan YSK kararını vermiştir. İki karar söz konusuydu, ya iptal edilmesi ya da ret edilmesi. Baştan beri şahsımda rakibimde YSK kararını bağlayıcı olduğunu ve herkes için geçerli olacağını ifade etmiştir. İstanbul’umuz için hayırlı olsun” dedi. 
“Amacımız İstanbullulara en güzel hizmeti yapmak” 
Seçimlerin tekrarının ne anlama geldiğini değerlendiren Yıldırım, “Bu seçimlerin tekrarının anlamı şudur, aynı seçmen listeleriyle aynı adaylarla seçime gidilmesidir. Bunun istisnası herhangi bir şekilde vefat olması durumda yeni aday gösterilebilir, bu işin hukuki yanıdır, siyasi yanı da şudur. Biz başından beri İstanbul’a hizmet etmek için bu yola girdik. İnşallah bu kararımızı yenilecek seçimlerle de devam edecek. İstanbulullara en güzel hizmeti yapmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” ifadelerini kullandı. 
“Kucaklamaktan birleştirmekten yanayız” 
Yeni seçim dönemindeki stratejisinden de bahseden Yıldırım,”Olay çok daha taze, bunları pratik kurullarımızla teşkilatlarımızda görüşeceğiz. Ona göre kampanyamızın çerçevesini belirleyeceğiz. Biz gerginlikten değil, ayrıştırmaktan değil, kucaklamaktan birleştirmekten yanayız. Bu ülke hepimize yeter, bu ülkedeki farklılıklar bizim zenginliğimizdir. Her türlü inanış, yaşayış İstanbul’un en önemi zenginliğidir. 15 milyon İstanbulluyu kucaklaşacağız. Birleştireceğiz, İstanbul’a yapacağımız hizmetleri onlarla paylaşacağız, ve desteklerini isteyeceğiz” dedi. 
“Mutlaka sandığa gidelim” 
YSK kararıyla yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde seçmene sandığa gitmeleri yönünde çağrı yapan Yıldırım, “Yüksek katılım olursa demokrasi sandıkta o kadar tecelli etmiş olur bu vesileyle bütün İstanbul’u hemşerilerimizden özellikle talebimiz mutlaka sandığa gidelim ve orada İstanbul’un geleceği için benimde sözüm var diyelim ve oyumuzu kullanalım. Demokrasinin güçlenmesi için bu şehrin geleceğinin çok daha güzel hizmetlerle buluşmak için sizde katkı sağlayın diye çağrı yapmak istiyorum” açıklamasını yaptı. 
Teravih namazının ardından Binali Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım ile birlikte Camii’den ayrıldı.
Kaynak : İHA
Toplam Yorum Sayısı ( 0 )